čtvrtek 1. června 2017

Belgický pivní bar

Před nedávnem jsme s partou přátel vyrazili do belgického pivního baru Gulden Draak Bierhuis, který se nachází v Soukenické ulici, nedaleko Náměstí Republiky. Je to poměrně nový podnik, který byl otevřen na podzim roku 2016. Z návštěvy tohoto místa jsem byla nesmírně nadšená a jsem ráda, že takováto místa existují nejen v Praze, ale pomalu se rozšiřují do ostatních měst po ČR. Na tomto pivním baru je vidět, že si piva opravdu považují. Obsluha je velmi příjemná, na všechny Vaše otázky vždy zná odpověď a dokáže správně doporučit pivo dle Vašich chutí.

Na výčepu je k dispozici 16 píp s nejrůznějšími belgickými druhy, ovšem svrchně kvašených, pocházející nejen z belgického pivovaru Van Steenberge, nachazejícího se na severu Belgie nedaleko Bruselu a Antwerp. A kromě stálé nabídky vám mohou představit i limitované druhy piv, různé archivy a další speciální kousky. Interiér (v podstatě i exteriér) hodně odráží belgické prostředí a snaží se navodit belgickou ,,nóbl'' atmosféru. K tomu je nutno dodat, že jsem se dozvěděla zajímavou věc. Jak už jsem zmínila, tak Belgičané si velmi cení piva a tak se snaží dodržovat i určitá senzorická pravidla ochutnávání, proto se při tomto procesu nebudete cpát vepřovým kolenem (jak je tomu u nás v Prahe zvykem), ale na neutralizaci chutí máte možnost ochutnat různé varianty belgických (opravdu vynikajících) sýrů a také poctivé vepřové plátky a jiné domácí produkty od soukromého řezníka z Tišic.

Jelikož nás bylo hodně, měli jsme možnost odegustovat všechny druhy čepovaných piv plus pár z nás ochutnalo i z nabídky těch lahvových. Ochutnali jsme i pivo lambického typu (spontánně kvašené pivo). Já osobně lambiky fakt nemusím, protože mi vůbec nechutnají. Avšak pokud se jedná o ovocná piva, jako je Kriek, tak ty můžu! Naše paní číšnice říkala, že k neochucenýmlambikům se člověk musí ,,propít''. Naopak někomu z nás však ale lambik chutnal.

Celkově hodnotím tuto návštěvu velmi kladně, protože pro nás všechny to byla příjemná změna oproti klasickým českým místům, kde pivní kultura stále ještě zaostává.

Omlouvám se za kvalitu následujících fotek, ale můj telefon už to má za pár.


Piraat - Belgian Golden Strong Ale (10,5 % obj. alk.)

Belgický Tripel Ale Kwak (8 % obj. alk.)

Gouden Carolus - Belgický Dark Strong AleBornem Dubbel (16°, 7 % obj. alk.)


Jemný belgický ale Maneblusser

Suprový višňový Kriek - taky vynikající typ lambiku
Malinový lambic - ten byl naopak výborný!!!
Limitovaný druh piva - Green Killer (krutě hořce chmelený)


Takhle pozitivně naladěni jsme odcházeli :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat